Naprawa / serwis laptopów, komputerów i oprogramowania

W siedzibie naszej firmy znajduje się serwis, w którym dokonujemy naprawy  laptopów/notebooków, komputerów stacjonarnych, monitorów, drukarek oraz innego sprzętu komputerowego.

Dodatkowo konserwujemy sprzęt w tym między innymi czyścimy układy chłodzenia w laptopach/notebokach, komputerach i konsolach,  wymieniamy pasty termo przewodzące oraz termopady.

Jeśli laptop/notebook, komputer działa wolno potrafimy pomóc by praca była bardziej komfortowa.

Częstym zgłoszeniem jest też zalanie laptopa/notebooka – w takim przypadku należy bezzwłocznie odpiąć zasilacz i jeśli to możliwe również baterie i udać się jak najszybciej do naszego serwisu.

Nasz zespół wykonuje również naprawy tabletów w tym także uszkodzonego oprogramowania.

 

U nas znajduje się również główny serwis lokalnej Grupy Partnerskiej, wykonujemy naprawy gwarancyjne zakupionych w naszym sklepie urządzeń oraz w innych punktach Tarnowa i okolic  pochodzące z naszej dystrybucji. Każdy nasz klient jest obsługiwany poza kolejnością.

Dokonujemy także naprawy pogwarancyjne sprzętu poleasingowego w tym laptopów, komputerów, monitorów z naszymi znakami towarowymi oraz innych dostawców. Jeśli klienci posiadają laptop, komputer, monitor z naszym oznaczeniem, obsługiwani są poza kolejnością, w przypadku naprawy pogwarancyjnej otrzymują atrakcyjne upusty cenowe.

Jeśli nie jesteś pewien czy obejmą Ciebie dodatkowe profity zapraszamy do siedziby firmy w celu bezpłatnej weryfikacji sprzętu.

Cały zakres prac serwisowych przedstawiamy poniżej w zestawieniu – zapraszamy do współpracy

Oprogramowanie

Usługa polega na ponownym zainstalowaniu systemu Windows lub Linux po awarii, po wymianie dysku, po zmianie dysku HDD na SSD,  przy wolnym działaniu systemu lub zacinaniu się.

Instalujemy systemy wersje: Windows 11, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows Vista oraz Windows XP  z kompletem sterowników, odtwarzaczami filmów oraz programami biurowymi.

Instalujemy i konfigurujemy systemy Linux: Mint, Ubuntu lub inną dowolną dystrybucję na życzenie klienta.

Uwagi: nie instalujemy systemów Windows bez ważnej licencji (pirackich wersji).

Usługa polega na instalacji programów użytkowych, sterowników, aktualizacji softu, konfiguracji.

Usługa polega na lokalizacji i usunięciu wirusów z dysku twardego HDD lub SSD w laptopie.

Usługa polega na przeniesieniu danych z dysku twardego HDD na dysk SSD (po dokonaniu migracji na dysk SSD komputer  / laptop / notebook może działać kilkanaście razy szybciej !!)

 

Usługa polega na skopiowaniu danych z jednego nośnika np. dysku twardego / karty pamięci, zabezpieczenie i nagranie na innym dowolnym nośniku.

Nasza usługa polega na sklonowaniu dysku wraz z systemem i danymi, następnie przeniesienie na inny twardy dysk np szybki SSD. Dokonujemy najczęściej taki serwis w celu przyśpieszenia pracy notebooka / laptopa / komputera montując w nim nowy SSD.

Usługa polega na naprawie oprogramowania w tablecie z systemem Windows lub wgranie dodatkowych języków.

Usługa polega na zmianie lub usunięciu hasła logowania do systemu Windows w notebooku / laptopie / komputerze.

Naprawy elektroniczne

W pierwszej kolejności nasza usługa polega na diagnostyce płyty głównej w laptopie / notebooku / komputerze i ma na celu zweryfikowanie czy problem występuje w skazanym elemencie czy może w innej lokalizacji sprzętowej.

Jeśli znajdziemy przyczynę powstałej usterki na płycie głównej, zabieramy się za wymianę uszkodzonych elementów, dokonujemy pomiarów napięcia i sygnałów, sprawdzamy parametry wydajnościowe oraz temperaturę,  sprawdzamy czy płyta współpracuje z dołączonymi innymi elementami.

Stosunkowo często do uszkodzenia płyty głównej zachodzi w wyniku przyczyny:
> przepięcie w sieci elektrycznej w następstwie skoków napięcia lub uszkodzony zasilacz często nie oryginalny,
> zalanie cieczą laptopa / notebooka / komputera w wyniku czego również następuje przepięcie,
> przegrzanie w wyniku braku wentylacji lub słabo działający układ chłodzenia w laptopie / notebooku / komputerze,
> inne nie wymienione,

Jeśli to możliwe naprawiamy płyty główne skuteczność ponad 95 % w tym: reballing układu BGA, wymiana układu BGA lub KBC, naprawa przetwornic napięcia lub wymiana, likwidacja zwarć i zimnych lutów oraz przerw ścieżek w laminacie, wymiana układu BIOS, programowanie BIOS i KBC.

Po dokonaniu naprawy laptop zostaje złożony i dokonujemy szczegółowych testów, które trwają od 1h do nawet całego dnia.

Nasza usługa polega na naprawie złącz, wtyków, taśm lub samej wymianie uszkodzonej / pękniętej matrycy.

Czasami spotykamy się problemem braku przejścia sygnałów pomiędzy płytą główną / układem graficznym laptopa / notebooka i dalej naszą matrycą. W takiej sytuacji staramy się znaleźć  rozwiązanie celem przywrócenia prawidłowej pracy wyświetlacza.

Innym problemem może być uszkodzenie elementów plastikowych w obudowie / klapie matrycy,

Usługa polega na naprawie złącz, wtyków, klawiszy, mocowań klawiszy lub samej wymianie klawiatury w notebooku / laptopie. Czasami zdarza się, że klawiatura działa lecz nie wszystkie klawisze współpracują lub są zlepione i ciężko się wciskają co często pojawia się po zalaniu klawiatury cieczą.

W  takim przypadku  należy niezwłocznie odłączyć zasilanie i jeśli to możliwe wyciągnąć baterie oraz odwrócić notebook / laptop w takiej pozycji aby ciecz swobodnie wypłynęła z wnętrza. Pamiętajmy by nie suszyć klawiatury suszarką do włosów gdyż może dojść do przegrzania i roztopienia klawiszy i mocowań lub innych elementów obudowy.

Po dokonaniu zabiegu należy udać się do serwisu celem rozebrania notebooka / laptopa na części pierwsze  i wysuszeniu elementów.

Nasza usługa polega na naprawie gniazda zasilania w laptopie, wymianie na nowe, poprawie lutów.  Jeśli nie działa nam notebook na kablu, nie ładuje, przerywa, wyłącza się niespodziewanie to dużym prawdopodobieństwem jest uszkodzone gniazdo zasilania.

Celem przywrócenia sprzętu do poprawnej funkcjonalności zapraszamy do serwisu.

Nasza usługa polega na naprawie gniazd w laptopie, wymiana na nowe, poprawa lutów.

Nasza usługa polega na naprawie pamięci BIOS,  wgranie softu / programu lub całkiem wymiana.

Nasza usługa polega na naprawie zasilacza, wymiana kabli i wtyczki, diagnoza prawidłowego zasilania i ładowania.

Nasza usługa polega na czyszczeniu, smarowaniu, konserwacji, naprawie lub wymianie  wentylatora chłodzącego w laptopie / notebooku lub komputerze.

Nasza usługa polega na naprawie złącz baterii / akumulatora, regeneracja 'wymiana’ ogniw, diagnostyka serwisowa w tym: brak ładowania w laptopie / notebooku,  brak uruchomienia / startu oraz sama wymiana gdzie konieczne jest rozebranie sprzetu.

Nasza usługa polega na naprawie w tablecie złącz micro USB, taśm, gniazd zasilania, ekranu, dotyku, złącz kart, płyt głównych itp.

Usługa polega na profesjonalnym czyszczeniu laptopa lub komputera           w środku w celu wyeliminowania kurzu, zabrudzeń, wylanych płynów.

Można rozszerzyć o dodatkowy zakres: czyszczenie układu chłodzenia          w laptopie lub komputerze – szczegółowy opis w zakładce poniżej.

Usługa polega na czyszczeniu układu chłodzenia w laptopie lub komputerze, zabieg ten powinno się wykonywać w odstępach co rok.

Jeśli zaniedba się w/w konserwację spada komfort pracy, urządzenie zaczyna pracować wolno, szybko się nagrzewa i utrzymuje wysoką temperaturę, często samoistnie się wyłącza, może również dojść do poważnego uszkodzenia, naprawa najczęściej jest bardzo kosztowna a nawet w niektórych sytuacjach nieopłacalna.

Zakres prac:

– Zdemontowanie obudowy i części w laptopie lub komputerze celem dostania się do układu chłodzenia,
– Rozmontowanie radiatorów, wentylatorów,
– Dokładne usunięcie zalegającego kurzu w laptopie lub komputerze, który utrudnia odprowadzenie ciepła,
– Usunięcie pasty termoprzewodzącej i nałożenie nowej, sprawdzenie termopadów i ewentualna wymiana,
– Sprawdzenie poprawności działania wentylatora,
– Ponowny montaż elementów i sprawdzenie poprawnego działania.

Nasza usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnej matrycy.

Jeśli proponujemy taki zakres prac serwisowych to znaczy, że sprawdziliśmy wszystkie inne elementy w tym złącza, gniazda, taśmy łączące matryce oraz sam układ graficzny. Często widzimy jednak gołym okiem  uszkodzenie ekranu w postaci pęknięć, licznych pajączków, ciemnych kleksów (wylanych plam), bad pixels, poziome linie, zaniki obrazu itp.

Abyśmy mogli dokonać naprawy, musimy precyzyjnie zdemontować w laptopie / notebooku wszystkie dodatkowe plastikowe elementy matrycy wraz z częściami metalowymi, śrubkami oraz taśmami łączącymi sygnał obrazu. Po wykonaniu wymiany montujemy w odwrotnej kolejności wszystkie elementy i przeprowadzamy test prawidłowego wyświetlania grafiki.

Usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnej klawiatury.

Usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnego dysku twardego.

Usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnej pamięci RAM.

Usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnych zawiasów.

Usługa polega na demontażu i ponownym montażu sprawnych napędów: CD, COMBO, DVD, DVDRW

Usługa polega na wymianie baterii / akumulatora w laptopie, często alby tego dokonać należy rozebrać notebooka i zainstalować nowe ogniwo w środku obudowy.

Lista laptopów jakie naprawiamy

(zdjęcia oraz tekst autorski, opracowanie: ShopPL Tarnów, kopiowanie bez pisemnej zgody zabronione)